Obejmują audyt obiektów przedsiębiorstwa, sieci obciążenia, systemu HVACF, zużycia energii i jej nośników oraz kosztów ich nabycia. Audyt opisuje stan zastany przedsiębiorstwa w kontekście kosztów eksploatacji rodzajów energii i jej nośników.
Analiza dobowych profili zużycia energii i jej nośników stanowi wsad dla koncepcji generatorów odwzorowujących kształt tych profili. Krzywe obciążenia są niezbędne do rozpoczęcia projektowania dochodowych generatorów energii.
Określają charakter ekonomiczny procesów produkcyjnych zachodzących w przedsiębiorstwie. W odróżnieniu od charakterystyk nieruchomości opisują w ujęciu energetycznym procesy technologiczne realizowane w ich obrębie.
Polega na konstruowaniu generatorów energii odnawialnej, które w możliwie największym stopniu odtworzą zastane profile obciążenia w procesach niewymagających zakupu wsadu w postaci nośników nieodnawialnych.
Możliwość zastosowania magazynów energii elektrycznej i cieplnej oraz chłodu użytkowego i zamrożeniowego w układach generacji rodzajów energii wynika z obliczeń przedstawionych w dedykowanej analizie funkcjonalnej.
Polega na koligacji krzywych obciążenia energetycznego przedsiębiorstwa z krzywą wytwórczą liniowego generatora energii elektrycznej i krzywą podaży energii termicznej wytworzonej nieelektrycznie przez turbinę gazową.
Polega na włączeniu do układu kogeneracyjnego urządzeń absorpcyjnych do wytwarzania chłodu i mrozu na sposób inny niż elektryczny. Parametry znamionowe jednostek absorpcyjnych wynikają zawsze z obliczeń termodynamicznych.
Stanowią obiektywne uzasadnienie rozwiązania najbardziej dopasowanego do zastanego profilu obciążenia. Ich analityczny charakter pozwala na podjęcie decyzji inwestycyjnej na podstawie kompleksowego zestawu zależności.
Polega na przeprowadzeniu bilansu kosztowego i dochodowego każdego z proponowanych rozwiązań oraz na wyznaczeniu krańcowych wartości na parabolicznej krzywej rentowności inwestycyjnej i eksploatacyjnej.
Polega na konstruowaniu generatorów złożonych z wielu źródeł i akumulatorów energii poprzez analityczne dopasowanie profili wytwórczych i akumulacyjnych źródeł do krzywych obciążenia przedsiębiorstwa.
Polega na bieżącej weryfikacji zgodności ze sztuką działań podejmowanych podczas realizacji inwestycji. Rozpoczyna się od sprawdzenia wykonalności i rentowności przedstawionej oferty oraz jej wiarygodności merytorycznej.
Polega na ustanowieniu pełnomocnika merytorycznego reprezentującego interesy przedsiębiorstwa w kontaktach handlowych z oferentami, wykonawcami i podwykonawcami instalacji do wytwarzania zielonej energii elektrycznej i cieplnej.
CPP Sp. z o.o.
ul. Aleksandra Dulin'a 1A/68
80-180 Gdańsk
KRS: 5833439923
biuro@m-modzelewski.pl
508 925 060
CPP Sp. z o.o.:
AE:PL-44750-76376-TVAFV-18
Michał Modzelewski:
AE:PL-43848-90778-VDDVW-14
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00
Wizje lokalne na terenie całej Polski
Projekt strony HTML Codex